UROCZYSTOŚĆ  CHRYSTUSA  KRÓLA  WSZECHŚWIATA

21 XI 2021 r.

1.     Dziś, w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, przypada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Po każdej Mszy Świętej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2.     Zgodnie z zapowiedzią, dziś zbieramy do puszek po Mszach Świętych datki na wsparcie uchodźców koczujących pod naszą wschodnią granicą, oszukanych przez reżim białoruski.

3.     Jutro przypada wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej. Naszemu panu Organiście i chórowi parafialnemu składamy z tej okazji najlepsze życzenia pięknego śpiewu na chwałę Bożą i pożytek wiernych.

4.     W sobotę (27 XI) będzie zbiórka ministrantów w kościele o godz. 11.00.

5.     W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 09.00 będzie nabożeństwo do Świętej Rodziny a po Eucharystii o godz. 11.00 zaś spotkanie dzieci przygotowujących się do Komunii Świętej Generalnej.

6.     Od przyszłej niedzieli rozpoczniemy adwent i nowy rok kościelny. Rekolekcje adwentowe planujemy od Drugiej Niedzieli Adwentu, czyli od 5-go do 7-go grudnia.

TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA

14 XI 2021 r.

1.  Dzisiaj, w drugą niedzielę listopada, przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.  Jest to zarazem tzw. Dzień Ubogich, ustanowiony przez papieża      Franciszka na XXXIII Niedzielę Zwykłą.

2.  Dziś, po Mszy Świętej o godz. 09.00 jest spotkanie kandydatów do bierzmowania.

3.  W czwartek po Mszy Świętej o godz. 17.00 pomodlimy się za wstawiennictwem św. Stanisława Kostki w intencji dzieci i młodzieży z naszej parafii.

4.  W piątek, o godz. 17.00 poprosimy o orędownictwo św. Józefa (w roku poświęconym temu Świętemu) w intencji całego Kościoła.

5. W sobotę (20 XI) będą spotkania dziecięcych grup różańcowych: w kaplicy w Dzierżanowie o godz. 10.00, w kościele w Orszymowie o godz. 13.00.

6.  W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Po każdej Mszy Świętej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do      Serca Pana Jezusa, za udział w którym można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

7.  W przyszłą niedzielę po Eucharystii o godz. 11.00 będzie spotkanie dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

8.  Już za dwa tygodnie rozpoczniemy adwent. Prośmy o możliwość dobrego przeżycia tego czasu, w obliczu narastającej pandemii i niepokoju na naszej granicy wschodniej.

SZÓSTA NIEDZIELA ZWYKŁA  -  17 II 2019