Parafia - wizytówka

Tytuł kościoła: kościół parafialny pw. Matki Bożej Różańcowej

Kaplica filialna: Dzierżanowo, pw. Miłosierdzia Bożego

Proboszcz parafii: ks. kan. mgr Grzegorz Jendrzejewski od roku 2004

Duchowni pochodzący z parafii:

ks. prałat Zdzisław Konstanty Piechna

ks. prałat Tadeusz Teofil Goleniewski

ks. kanonik Marian Jaroszek

ks. Jan Księżak

o. Marek Krzysztof Dutkiewicz OSPPE (paulin)

Liczba mieszkańców: 2273

Diecezja: płocka

Dekanat: wyszogrodzki

Miejscowości: Arciszewo, Borzeń, Ciućkowo, Dzierżanowo, Lasocin, Liwin, Marcjanka, Murkowo, Nakwasin, Orszymowo, Pruszczyn, Rąkcice, Święcice, Wilkanowo

Katecheta: Karolina Plichta

Organista: Tomasz Dobrogost

Zakrystianie: Janusz Czerwiński (kościół parafialny w Orszymowie),
    Teresa Jendrzejczyk (kaplica w Dzierżanowie)

Msze św. w niedzielę: w kościele parafialnym - 900, 1100,
     w kaplicy w Dzierżanowie - 1300

Msze św. w tygodniu: zgodnie z ogłoszeniami